Roppant kínos: másfél éve még lájkokat kunyerált Müller Cecíliától, most meg már orvul hátba szúrja a tiszás influenszer-doki
Hirtelen most lett minden rossz, amikor meg kéne emlékezni a sikeres évfordulóra.
Az AstraZeneca szerint jelentősen hozzájárulhat a most jóváhagyott vakcina a járvány elleni küzdelemhez.
Jelentősen hozzájárulhat az AstraZeneca által kifejlesztett vakcina a koronavírus-járvány elleni küzdelemhez – hangzott el a vállalat pénteki online sajtótájékoztatóján. Az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) pénteken forgalmazásra ajánlotta az Európai Unióban az AstraZeneca brit-svéd gyógyszeripari vállalat és az Oxfordi Egyetem által az új típusú koronavírus ellen közösen kifejlesztett oltóanyagot, beadását 18 éves kor felett ajánlja.
Pascal Soriot, az AstraZeneca vezérigazgatója arról beszélt, hogy az általuk kifejlesztett vakcinából két dózisra van szükség, ezeket 4-12 hetes eltéréssel kell beadni. A vakcina európai uniós jóváhagyása remélhetőleg érezhetően hozzájárul majd a járvány elleni védekezéshez – mondta, hozzátéve: oltóanyagukat már több országban alkalmazzák.
Hangsúlyozta:
Elmondta: jelentős készletük – több millió dózisuk van –, amelyet eljuttathatnak az európai országokba, a cél, hogy minél több embert gyorsan beolthassanak. Erről jó megbeszélést folytattak az Európai Bizottsággal és a tagállamokkal – tette hozzá.
Andrew Pollard, az Oxfordi Vakcina Csoport igazgatója is azt emelte ki, hogy rendkívül gyorsan, csaknem egy év alatt állították elő az oltóanyagot, ami meglátása szerint jól mutatja, milyen fejlett már a tudomány.
hiszen így – mondta – Európában is sok embernek lesz elérhető a vakcina. Ez a jóváhagyás nagy bizalomról tanúskodik az oltóanyag iránt – vélekedett.
Azt mondta, mindez azért is fontos, mert sokan szenvednek a koronavírustól Európában, és a vakcina segíthet csökkenteni a nyomást az egészségügyi rendszereken. Andrew Pollard megjegyezte: tiszteletben kell tartani, hogy az országok hogyan használják fel a vakcinát, melyik korosztálynál alkalmazzák. Az AstraZeneca a harmadik oltóanyag, amely az Európai Unió gyógyszerfelügyeleti hatóságának szerepét betöltő ügynökség szerint hatékony a SARS-CoV-2 koronavírus ellen. Az AstraZeneca és az Oxfordi Egyetem vakcinájának európai uniós forgalmazását az EMA ajánlását követően az Európai Bizottságnak kell hivatalosan engedélyeznie.
(MTI)
Fotó: MTI/EPA/Stephanie Lecocq